Úspěch studentů v mezinárodní soutěži v Indii

I dnes je téměř 67 % indického obchodu a dopravy z velké části závislé na pozemní dopravě prostřednictvím nákladních automobilů. Řidiči mají tendenci jezdit dlouhé hodiny po ještě delších cestách a téměř vůbec si neodpočinou. Na cestách tráví hodiny ve dne i v noci a jen občas se zastaví na jídlo nebo si protáhnou nohy v malých obchůdkách u silnice. Nedostatek prostoru pro odpočinek tedy znamená, že většina řidičů spí ve svých vozidlech. Proto je důležité zvážit možnosti, jak tuto situaci vyřešit. A tak se studenti Ústavu architektury Fakulty stavební v rámci své ateliérové tvorby zapojili do mezinárodní soutěže, která si kladla za cíl navrhnout motel pro přibližně 100 řidičů kamionů na indických dálnicích a usnadnit jim tak cestování. Pod vedením vedoucího ateliérové tvorby doc. Ing. arch. Juraje Dulenčína, Ph.D. studenti se svými návrhy obsadili všechna tři místa soutěže. Studentka Adriana Došková (Winner) se stala celkovým vítězem soutěže, Kateřina Dědková (Editor’s choice) získala cenu redakce a Martin Kopáč (People’s choice) získal cenu veřejnosti.