Vernisáž studentských ateliérových prací v Hodíškově

Vernisáž výstavy studentských prací Ateliéru obnovy památek Ústavu architektury Fakulty stavební Vysokého učení technického v Brně na téma “ Obnova bývalé rychty a hospodářského dvora v Hodíškově“ proběhla v prostorách rychty za účasti představitelů obce a veřejnosti. Prezentovány byly postery formátu B1 a fyzické modely. Předmětem zadání ateliérové práce byla restituce nárožního objektu jako a nové využití hospodářského křídla k bydlení včetně kulturně-společenského zázemí obce Hodíškov. Tzv. „zámeček“, který byl postaven v 19. století na místě staršího objektu, byl v nedávné době necitlivě přestavěn na byty. Vernisáže se zúčastnilo přibližně 20 místních obyvatel a se zaujetím studovali studentské návrhy nového využití jednoho z nejstarších objektů v obci.