Výstava Ústavu architektury fakulty Stavební VUT v Brně v ZOO BRNO

Výstava v Zoo Brno byla zahájena vernisáží dne 2.12.2023 a následně probíhala v měsících prosinec 2023 a leden 2024 ve dvou výstavních prostorách zoologické zahrady. Výstava byla součásti oslav 70 let existence Zoo Brno.

Na základě společné spolupráce Ústavu architektury fakulty Stavební VUT v Brně a Zoologické zahrady v Brně vzniklo velké množství studentských prací, které se snaží nabídnout možnosti rozvoje, modernizaci a zkvalitnění expozičních prostor v zoologické zahradě.

Samotná myšlenka a impulz vzešel od zoologické zahrady, která si v současné době dala za cíl maximálně zatraktivňovat svoji zahradu jak pro návštěvníky, tak samotná zvířata. Zoologická zahrada vybrala místa v zahradě, která jsou aktuálně již na hranici životnosti. Tyto místa byla dle rozsahu a náročnosti rozdělena mezi studenty třech ročníků.

První ročník měl za úkol zpracovat prostory zázemí pro Parohatou zvěř.

Druhý ročník a částečně třetí ročník zpracovával Tropické království.

Třetí ročník dostal za úkol navrhnout nebo zrekonstruovat Exotárium.