Workshop Ateliéru obnovy památek v Hostěradicích

V Hostěradicích (okres Znojmo) se studenti druhého a třetího ročníku ještě před začátkem letního semestru v rámci víkendového workshopu věnovali významné kulturní památce – renesanční radnici. Ta byla postavena už v roce 1490 a stala se tak nejstarším objektem, který byl v Ateliéru obnovy památek se studenty řešen. Celkem 27 studentů, kteří se workshopu účastnili, objekt poznávali, částečně zaměřovali, a poté byli rozděleni do skupin. Ve skupinách pracovali na vlastním návrhu, který na začátku semestru prezentovali svým vyučujícím. Architektonické návrhy se tak staly hrubým podkladem pro vlastní ateliérovou práci. Studenti měli možnost během víkendu možnost poznat i okolí obce. Navštívili kostel sv. Kunhuty a díky ochotě pana faráře mohli vystoupat i do gotické věže a barokního krovu. Viděli také i zbytky románské komendy Řádu německých rytířů včetně vodního příkopu v areálu dnešní fary.