Workshop Ateliéru obnovy památek v Tišnově

Náročné disciplíně, jakou je v ateliérová tvorba obnovy památek musí předcházet poznání historického objektu in situ. Návštěva místa pomáhá studentům se zorientovat ve složitostech řešeného objektu a kontextu s okolím. Studenti třetího ročníku zabývali průzkumem barokního hostince v historickém jádru Tišnova. Prozkoumali objekt od gotického sklepa až po barokní krov s nevhodnými úpravami teprve v 90. letech minulého století. Vzhledem k těmto úpravám se studentům naskytl pohled do útrob objektu, které by byly jinak zasypané zeminou. Sobotní podvečer byl ve znamení příjemného opékání buřtů na dolním dvoře hostince. Následný ateliér se nebude zabývat jen obnovou samotného objektu barokního hostince, ale studenti třetího ročníku budou navíc řešit i bydlení paní majitelky.